fbpx
Abacusan Stúdió

goIT – A közösségek jövőjét ma alapozzuk meg a digitális újítók támogatásával.

A kurzusról 

A TCS Empowers és az Abacusan Stúdió továbbképzésének középpontjában a design thinking és a fenntarthatósági kérdések állnak.

A goIT design thinking oktatási gyakorlata, amelyet már nemzetközileg alkalmaznak, tantárgyfüggetlen módszert ad a pedagógusok kezébe, melyet az oktatásban alkalmazva tantárgyakon átívelő programokat lesznek képesek megvalósítani. A moduláris szerkezetű módszertan révén a résztvevők az oktatási céljaiknak legmegfelelőbb elemeket alkalmazhatják majd visszatérve a tanításhoz, tanítványaik pedig részt vehetnek egy országos, több fordulós versenyen.

A digitális kultúrát oktatók új szemléletre, problémamegoldási módszerre és új programozási ismeretekre tesznek szert. A természettudományos területekről érkezők a képzés fókuszában álló, ENSZ globális fenntarthatósági céljain keresztül kapnak tantárgyaikba projekt jelleggel beépíthető ismereteket. Az osztályfőnökök, szabadidő-szervezők, kollégiumi nevelőtanárok pedig társadalmi kérdések hatékony feldolgozásához sajátítanak el hatékony eszközöket. A kreatív, tervező gondolkodásmód egyben egy emberközpontú gondolkodásmód is, így az empátia az egyik közvetített kulcs kompetenciája ennek a képzésnek. A képzés erősíti a probléma meghatározás, a közös célok kijelölésének képességét, valamint az együtt gondolkodás fontosságát, aktuális kérdéseket körül járva. Ezek mellett hangsúly kerül a felmerülő kérdésekre adható különböző válaszok elfogadására, megvitatására és közös döntés meghozatalának gyakorlati folyamatára. Végül pedig egy „termék” fejlesztésére, tesztelésére és prezentálására is sor kerül.

A 6. modul végére érve, az egyes csapatok, egy-egy közösen választott célt szolgáló mobil applikáció tervét készítik el, melyet mindenki be is mutat a jelenlevőknek. A közreműködők az MIT App Inventor grafikus, blokkprogramozási felületét megismerik, és játékosan elsajátítják a mobil applikáció programozás alapjait. Az elsajtított programozási ismeretek felhasználásával pogramozzák meg az applikáció demóját. Örömmel várjuk az oktatott tantárgyuktól függetlenül azokat, akik hisznek az élmény alapú tanulásban és –oktatásban. Akik nyitottak új oktatási módszerek bevezetésére a mindennapi gyakorlatukba, valamint nyitottak a XXI. századi kompetenciák legújabb trendek szerinti fejlesztésére.

Tanulási célok 

A gyakorlatorientált képzésünk biztosítja, hogy a megszerzett ismereteket azonnal alkalmazható formában kapják meg a résztvevők. A képzésen olyan módszereket, gyakorlatokat sajátíthatnak el a résztvevők, amelyeket széles körben és változatosan tudnak alkalmazni mindennapi pedagógiai munkájukban.

A képzés a TCS támogatásának köszönhetően ingyenes a jelentkezőknek. Ez a támogatás a képzés mellett az összes megismert tananyag, oktató videó, feladatlap ingyenes használatának lehetőségét is jelenti. Ezen túlmenően az iskolának lehetősége nyílik arra, hogy egy nemzetközi közösségbe kapcsolódjon be. A közösség iskolái megosztják egymással megvalósított projektjeiket, jógyakorlataikat.

Értékelés 

A tanúsítvány kiadásának feltétele a továbbképzés óraszámának minimum 80%-án való részvétel, valamint a záró vizsgafeladat megoldása minimum 75%-os eredménnyel.

A vizsga menete: tesztírás a helyszínen + vizsgamunkaként egy, a tanult módszertanra épülő projekt megvalósítása az intézményben

Tematika: 

1. modul: STEM készségek és informatikai ismeretek fontossága a ma tanulói, mint a jövő munkavállalói szempontjából

2. modul: A design thinking fogalma és gyakorlati megközelítése – kreatív gondolkodás és vállalkozói készségek

3. modul: Egy megoldandó fenntarthatósági probléma kiválasztása

4. modul: Koncepció alkotás. Applikáció tervezésére szolgáló módszerek megismerése

5. modul: Prototípus elkészítése – mobil applikáció programozása AppInventor környezetben – az alapok elsajátítása

6. modul: Prezentációs készségek fejlesztése

Alapítási engedély száma:

B/2021/002196

Kiknek ajánljuk 

  • tanítóknak,
  • tanároknak,
  • informatika/digitális kultúra tanároknak,
  • gyakorlati oktató
  • kollégiumi nevelőknek,
  • szociálpedagógus
  • fejlesztő pedagógusoknak,
  • szabadidő-szervezőknek,
  • könyvtárosoknak

A továbbképzésre való jelentkezés feltételei:

  • Végzettség: Bármely pedagógus szakképzettség egyetem és/vagy főiskola. Bármilyen pedagógus. Egyéb, pedagógus-munkakör betöltéséhez szükséges szakképzettség
  • Megelőző szakmai gyakorlat: nem szükséges
  • Egyéb feltételek: nincs

A csomag tartalma 

  • Tanfolyami képzés
  • Eszközök és felszerelések (laptopok)
  • Nyomtatott tanfolyami tananyag, letölthető tananyagok a tanultak alkalmazásához
  • Kávészünetek (kávé. tea)
  • Tanusítvány, pályázati tájékoztató
  • Pályázati tájékoztató

Tanulással töltött idő

36 óra

A képzés költsége

INGYENES, TCS támogatásával

Regisztráció:

Kapcsolattartó: Farkas Krisztina

Email: marketing@abacusan.hu

Telefonszám: +36704219604

This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.